Zapraszamy na dyskusję o szwedzkim i polskim antyfaszyzmie oraz o tym, jak każdy i każda z nas może na co dzień być antyfaszystką. W dyskusji udział wezmą:
Patrik Öberg – reżyser i producent filmu. „Antyfaszyści” to jego pierwszy długometrażowy film dokumentalny
Liv Marend – bohaterka filmu, od dwóch dekad łączy działalność związkową i aktywność na polu antyfaszystowskim
Kamil Siemaszko – członek Federacji Anarchistycznej s. Poznań i Kolektywu Rozbrat

 

Dyskusja o samorządności pracowniczej z udziałem aktywistów wspierających samorządną fabrykę Vio.ME oraz wideokonferencja z udziałem reżysera filmu Dario Azzelliniego.

 

Dyskusja: „izraelski apartheid i społeczny opór przeciwko segregacji i okupacji”. Historia oporu wioski Nabi Saleh wobec izraelskiej okupacji jak w soczewce skupia wszystkie główne problemy z jakimi mierzą się Palestyńczycy i Palestynki na Zachodnim Brzegu: przemoc ze strony wojska i osadników, grabież ziemi, ograniczone możliwości przemieszczania się po terenach na których miało powstać państwo palestyńskie. Wychodząc od przykładów pokazanych na filmie, po projekcji omówimy szczegółowo izraelski system apartheidu oraz oddolne pokojowe inicjatywy przeciwko okupacji. Zastanowimy się także nad tym jak symboliczne gesty solidarności przekuć w realne działania. Wstęp do dyskusji: Jakub Grzegorczyk (OZZ IP)